اطلاعیه معرفی کلاس‌های دوره چهارم مهارت دبیرستان همت در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰

۱. خواندن بین خطوط (انسانی)

در مهارت کارآگاهان فکر، که یکی از محبوب ترین کارگاه ها بود، دیدیم که ذهن ما چه طورکار می کند، چه خطاهایی می تواند داشته باشد و جه طور ممکن است فریب بخوریم. آن جا کارآگاهی شدیم که به فکرش مسلط باشد. حالا در این مهارت می خواهیم سراغ سطح بالاتری از این موضوع برویم و با دنیای رسانه ها آشنا شویم و بررسی کنیم که در این دنیا بین رسانه و مخاطب چه نسبتی است و تولیدکننده ها چه طور کار می کنند و مخاطب چه میتواند بکند و رسانه چیست و … اصطلاحا سواد رسانه ای خود را بالاتر ببریم.

این بار با حامد زمانی همراه می شویم تا سطح بالاتری از کارآگاهی را دریافت کنیم و وقتی یک متن جلوی روی ماست بتوانیم قسمت های سفید بین خطوط را هم بخوانیم. البته حضور در این کارگاه برای همه آزاد است.

پایه‌های هفتم و هشتم و نهم 

۲. آزمایش های شگفت‌(تجربی)

حتما خیلی وقت ها شده یک پدیده چشم هات رو چهارتا کرده! ماهی ای که برق داره، گوساله ای که حرف می زنه، فیلی که پرواز می کنه و …. دنیا پره از این معجزه ها و ضدمعجزه ها؛ قدرت نمایی های خدا. توی این کلاس می خوایم با محسن معتمدی همراه بشیم و هر بار یکی از این شگفتی ها رو بشناسیم و آزمایش کنیم.

 پایه های هفتم و هشتم

۳. آجرک های وب (رایانه)

بازی با آجرک ها یا به قول خودمان همان لگوها از جمله بازی هایی است که اکثر ما در دوران بچگی به آنها علاقه داشتیم و با چیدن آن روی همدیگر، شروع به ساختن کرده ایم. در این دوره می‌خواهیم به صورت مقدماتی با آجرکهای وب یا همان صفحات اینترنتی آشنا بشویم و گشتی در دنیای آنها بزنیم و برای خودمان صفحات و یا حتی یک سایت ساده اینترنتی بسازیم.

این روزها روزی نیست که از این آجرک‌ها (که به زبان HTML نیز معروف هستند) استفاده نکنیم؛ هر صفحه ی اینترنتی که باز میکنیم پر از این لگوهاست که اکثر افراد آنها را نمی بیننند اما یک حرفه ای خیلی راحت میتواند آنها را تشخیص بدهد و از آنها به بهترین نحو استفاده کند.
اگر دوست دارید با زبان HTML آشنا بشوید این مهارت را انتخاب کنید تا با سیدمهدی اخوان به این دنیا سفر کنیم. شرکت در این دوره نیازمند علاقه به دنیای کامپیوترها، داشتن یک لپ تاپ یا کامپیوتر ساده و مهم تر از همه انجام کار عملی برای هر جلسه است؛ پس اگر حوصله این چیزها را ندارید به هیچ عنوان این دوره را انتخاب نکنید.

پایه های هفتم و هشتم

۴. چرتکه (کارآفرینی)

نه، به ریاضیات چرتکه فکر نکن! به اون حجی بازاری مایه دار فکر کن که همه برو بیایی که داره رو با دو تا چیز ساخته؛ چرتکه روی میزش و عقل معاش توی کله ش+توکل.

ما هم توی این کارگاه می خوایم این دو تا چیزو دریابیم. با امیررضا اخوان همراه می شیم تا مبانی حسابداری و برخی مطالب پایه ای اقتصاد رو یاد بگیریم و اصطلاحا سواد مالی مون بره بالا و بتونیم دخل و خرجمونو مدیریت کنیم. همچنین لازمه کامپیوتر یا لپ تاپ معمولی داشته باشی که تمرین های اکسل مربوطه رو باهاش انجام بدی.

پایه های هشتم و نهم

۵. چه رنگی درس بخونم (توسعه فردی)

متاسفانه مدرسه همت دبیرستان دوره دوم نداره هنوز و ما مجبوریم توی نهم آماده بشیم برای آزمون های ورودی تا بتونیم دوره دوم هم بریم یه مدرسه حسابی لبخند برنامه ریزی و درس خوندن و یادگرفتن به ویژگی های شخصی مون وابسته س و از طرف دیگه تکنیک و قلق دارن و میشه با استفاده از یه سری راهکار، بهره وری و نتیجه رو خیلی بالاتر برد. توی این کارگاه پای صحبت علی شاطری می خوایم این ها رو یاد بگیریم و به کار ببریم.

پایه های هشتم و نهم

۶. فیل‌م رو هوا می کنم (هنر)

من وقتی بچه بودم خیلی شروشور بودم و هی می‌خوردم زمین و سر زانوهای شلوارم یا بلانسبت شما خشتکش پاره می‌شد. مامانم هم هی گوشم رو می‌کشید که «آقا پسر تو چه دشمنی‌ای با این شلوارها داری!»؛ بعدش هم بنده‌خدا می‌اومد یه تیکه از یه شلوار پاره‌ی دیگه رو وصله‌پینه می‌کرد به شلوارم و دوباره هفته‌ی بعد من اون شلوار یا یه شلوار دیگه رو پاره می‌کردم. این‌طوری شد که بعد از یه مدت من یه شلوار پام بود که خودش از صد تا شلوار دیگه تشکیل شد. متأسفانه این عادت کودکانه توی بزرگ‌سالی هم ادامه داشت و باعث شد که من به پاره کردن و خیاطی و وصله‌پینه کردن چیزهای زیادی رو بیارم.

من محمد رضایی ام و توی این کلاس می خوایم با همدیگه فیلم ها رو وصله پینه کنیم و با یاد گرفتن تدوین، کلیپ و فیلم های خفن بسازیم. (نیازمند لپ تاپ یا کامپیوتر برای تمرین ها)

پایه های هشتم و نهم

برای انتخاب رشته مهارتی دوره چهارم به لینک زیر در سامانه LMS مراجعه نمایید.

انتخاب رشته مهارت چهارم

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *