مدرسه پویا، پیشرو در فناوری

مدرسه آنلاین“همت”

اعتقاد ما در دبیرستان همت نسبت به تکنولوژی و ابزارهای فناورانه از همان بدو تاسیس و قبل از شیوع کرونا به هیچ عنوان سلبی نبوده و نیست. معتقد بوده و هستیم نادیده گرفتن این موضوع تنها پاک کردن صورت مساله است و باید تلاش کنیم با آموزش، فرهنگ سازی، ترویج سواد رسانه‌ای و … نسل امروز را در برابر تهدیدهای آن واکسینه کنیم. به همین دلیل در فرآیند آموزش از ابتدا تلاش بر این بوده است از مزیتهای تکنولوژی، ارتباطات خارج از فضای کلاسی در پیامرسان بومی بله نیز در دستور کار مدرسه باشد. لذا با شیوع کرونا ارتباطات بین دانش آموزان و دبیران قطع نشد. پس از مشخص شدن ادامه دار بودن وضعیت آموزش کرونایی با راه اندازی سامانه LMS با چابکی فرآیندهای آموزشی برای حالت کرونایی بازتعریف شد و پس از آن نیز با توجه به موفقیت و رضایت نسبی خانواده‌ها و دانش آموزان، به مدارس مختلف مشاوره داده شده است.

دبیرستان همت با هدف ایجاد تمرکز در امور آموزشی در دوران کرونا و با بهره گیری از یکی از برترین سیستم های مدیریت آموزش اقدام به راه اندازی بستری یکپارچه برای مدیریت امور آموزشی (LMS) نموده است که با استفاده از آن دانش آموزان، مربیان و دبیران، خانواده‌ها و کادر اجرایی بتوانند از کارآمدترین بستر آموزش آنلاین روز دنیا استفاده کنند.
برای هر عضو خانواده همت(فراگیران، والدین، معلمان و …) یک میز کار شخصی در سامانه LMS تدارک دیده شده است که کلیه امور آموزشی شامل برنامه هفتگی، درس‌های من، گزارش پیشرفت فعالیت‌ها و دیگر میانبرها و یادآورهای مورد نیاز در آن به صورت یکپارچه قابل دسترسی و مدیریت می‌باشد.

برخی از قابلیتهای

مدرسه آنلاین همت

صفحه اختصاصی درس

هر درس در سامانه LMS یک صفحه مخصوص دارد که معلم، معلم زندگی و فراگیران در آن عضو بوده و کادر مدرسه نیز به آن نظرات و دسترسی دارند.

بیشتر بدانید

کلاس‌های آنلاین

در انتخاب بستر کلاسهای آنلاین همت آنچه بیش از همه مورد توجه بوده است امکان ایجاد شبیه ترین محیط به کلاس حضوری است.

بیشتر بدانید

پیام رسان داخلی LMS

سامانه مجهز به پیام رسان داخلی است که اعضای خانواده همت جهت پیگیری امور مدرسه ای خود با یکدیگر پیام رد و بدل کنند

بیشتر بدانید

تقویم آموزشی

یکی از چالش‌های فراگیران در آموزش مجازی مدیریت فعالیت‌ها و برنامه‌های پیش روست؛ تقویم آموزشی سامانه پاسخی به این نیاز است!

بیشتر بدانید

یک سامانه، ده‌ها ویژگی

 • تالارهای گفتگو و مباحثه
 • نمودار میزان پیشرفت فعالیتها
 • پیام رسان داخلی (ارتباط با دبیران)
 • ارسال تکالیف به صورت صوت، متن، فیلم و…
 • آزمون‌های آنلاین مدیریت شده
 • نمونه سوالات متنوع (تصحیح خودکار، چندگزینه‌ای، کوتاه جواب، جورکردنی، چندرسانه‌ای و …)
 • مشارکت و تفویض نقش به دانش آموزان
 • گروه‌بندی دانش‌آموزان و انجام فعالیت گروهی
 • دفتر حضور و غیاب به صورت خوداظهاری مدیریت شده
 • آمار دقیق فعالیت کلیه اعضاء
 • و ده‌ها قابلیت ریز و درشت کاربردی ….

مدرسه آنلاین به روایت اعداد و ارقام

K

۰

پیام ارسالی

۰

منبع آموزشی

K

۰

+

فایل ارسال شده

K

۰

بازخورد دبیران

تصاویری از محیط LMS

سرور اختصاصی

با توجه به مشکلات متعدد توسط سرویس دهنده‌های مختلف مانند اسکای روم و … در ارائه خدمات خوب و با کیفیت در بازه‌های زمانی پیک استفاده، دبیرستان همت با استفاده از کادر مجرب خود اقدام به راه اندازی سرور اختصاصی نمود که منجر به برگزاری کلاسهای آنلاین در دوران کرونا با بهترین کیفیت و کمترین بی نظمی و اختلال گردید تا استرس قطع و وصل شدن‌های مکرر سرویسهای ارائه دهنده خدمات کلاس آنلاین به مجموعه مشکلات و دغدغه‌های دانش‌آموزان، دبیران و خانواده‌های آنها اضافه نگردد.

سالن اجتماعات / صبحگاه

این فضا محل تجمعات مجازی فراگیران و معلمان است. صبحگاه مجازی همه روزه قبل از شروع کلاس های آموزشی در این محل برگزار می گردد. کلیه همایش های دانش آموزی اعم از جشن ها و دیگر مراسم های ملی مذهبی علاوه بر حضور برای تعداد محدود دانش آموز برای بقیه بصورت مجازی و آنلاین در این محل برگزار می شود.

خانواده در سامانه LMS

والدین فراگیر نیز به عنوان یک کاربر مستقل در سامانه تعریف شده اند. استفاده از محتواهای آموزش خانواده که در بخش خانواده بارگذاری شده است. شرکت در کلاس ها و کارگاره های آنلاین آموزش خانواده، مشاهده پیام های عمومی و فردی مدیر، مشاور ، معلمین زندگی و دیگر دبیران و امکان ارتباط آنلاین و یا از طریق ارسال پیام با معلمین از جمله امکانات مورد استفاده والدین است. همچنین خانواده ها می توانند در کنار فرزند خود از طریق سامانه از روند آموزشی و جزئیات فعالیتها، تکالیف و آزمونهای وی مطلع شوند.

نظارت و ارزیابی

سازماندهی و چینش کلی و جزئی سامانه، ثبت نام و تعیین نقش کاربران، تعریف درس ها و معلمین آنها، تنظیم روشها و محدودیتهای بارگداری محتواهای درسی و تهیه گزارشهای متنوع مدیریتی از جمله اختیارات مدیر سامانه است. مدیر سامانه علاوه بر مدیریت کاربران، درسها، نمرات و گزارش ها، تمام اتفاقات سامانه را رصد می کند و از ورود و خروج و عملکرد تک تک کاربران در بخش های  مختلف سامانه مطلع است.