نود و هفتی‌ها

نود و هفتی ها اولین ورودی های دبیرستان دوره اول همت هستند، شور و نشاط و انرژی از ویژگی‌های بازر آنها می‌باشد. معلم زندگی این دوره در سال هفتم آقای سید مهدی اخوان و در سال هشتم و نهم آقای مسعود فهامی هستند. روزنوشتهای گروهی دانش آموزان این پایه در سال هفتم را میتوانید در اینجا مشاهده نمایید.

علی ابراهیمی

او پیش دبستانی و اول خود را در دبستان تزکیه، دوم تا ششم را در دبستان کوشش و هفتم تا نهم را در دبیرستان همت نو گذراند.
دو بار وارد مسابقات بدمینتون ناحیه ای و یک بار وارد مسابقات نهج البلاغه شد.وی همچنین در مسابقات رکنا مقام چهارم را کسب کرد.
او همکاری وسیعی با مسجد سید الشهدا و بسیج و کانون ناحیه سه دارد و فعالیتهایی از قبیل ساخت کلیپ،تزیین مسجد، تمیز کردن مسجد، دستیار مدیر گروه سرود مسجد و… از جمله فعالیتهای او می‌باشد.
وی در کنار این فعالیتهای فرهنگی در انیمیشن سازی، ساخت ربات جنگجو، طراحی سایت و اپلیکیشن سازی نیز مهارت دارد و با تلاشهای مستمر چند اپلیکیشن در بازار منتشر کرده است.
در طول سه سال دبیرستان با همکاری چند تن دیگر از دانش آموزان، هیئت دانش آموزی همت را پایه نهاد و گروهی برای تسهیل کار های دبیرستان پایه نهاد.
از او به داشتن غلط املایی زیاد، فردی با قدرت صحبت و متقاعد کردن بالا و کم خرج نام برده میشود. وی لقب به #حج_ابرام_کبیر* را برای خود انتخاب کرده و روی # و * آن حساسیت زیادی دارد.

محمدصادق ابن یمین

محمد صادق ابن یمن، متولد ۱۹مهرسال ۸۴ هستم.
چیزی که در زندگیم بسیار دوست دارم ورزشم است و د رحال حاضر نینجا کار میکنم و در این زمینه تا به حال استعداد خوبی از خود بروز داده ام و در این رشته آینده روشنی برای خود تصور میکنم. ناگفته نماند که قبل از نینجا به ورزش پینگ پنگ میپرداختم و به صورت حرفه ای در این رشته فعالیت میکردم ولی بنا به دلایلی تصمیم گرفتم که ورزشم را عوض کنم و از جایی که مهارت بالایی در تکنیکهای مختلف داشتم، خیلی زود درجه های ورزش را ارتقا دادم.
در زندگی خود در اکثر کارهایی که شروع کردم مهارت پیدا کرده‌ام. از ورزش گرفته تا نقاشی و طراحی و در این زمینه افتخارات مختلفی کسب کرده ام و امیدوارم این موضوع ادامه داشته باشد.
از بچگی خیلی اهل شیطنت بودم و اکثر اوقات فراغتم را با خانواده در ناژوان میگذراندم و با آنها بازی می‌کردم و آخرین نکته اینکه با ارزش ترین چیز در دنیا برام مادرمه…

نیما امیرخانی

وی متولد ۹ مرداد ۱۳۸۴ و ساکن اصفهان است. او در زمینه برنامه نویسی، تکنولوژی، هوش مصنوعی فعالیت دارد و دارای مدرک ۳ زبان برنامه نویسی است. از علایق وی میتوان به بحث‌های متافیزیک اشاره کرد. بعد از برنامه نویسی، دیدن سریال و فیلم از علایق وی برای وقت های آزاد است.

امیر محمّد ایزدی

در روزی آفتابی در حوالی ساعت ۱۲ ظهر در ۲۷ ام خرداد ماه ۱۳۸۵ چشم به جهان گشود. وی در همان کودکی علاقه ی بسیار زیادی به کار های فنی داشت به طوری که وسایل خانه و اسباب بازی هایش باز میکرد تا ببیند چه چیزی درون آنها است و چگونه کار می‌کنند.
رفته رفته در شاخه فنی مهارت های زیادی به دست آورد تا حدی که هر وقت هر چیزی در مدرسه خراب میشد او تعمیرشان میکرد.
وی علاقه بسیار زیاد به نجوم و فیزیک دارد و یکی از اهدافش در آینده این است که در ناسا مشغول به فعالیت شده و پروژه کاوش مریخ را پیش ببرد.

مهدی آقامحمّدربیع

مهدی آقا محمد ربیع در شهر اصفهان در خانواده ای مذهبی در تاریخ ۱۳۸۴/۸/۱۵ به دنیا پا گذاشت.
به دروس زیست و فیزیک علاقه داشت و در آن ها قصد پیشرفت داشت. وی به هواپیمای مدل علاقه‌ی زیادی دارد و قصد دارد در سال‌های آتی آن را فراگیرد. به گیم عنوان یک تفریح نگاه می‌کند و از مطالعه لذت می‌برد. او انسان منظم و برنامه‌ریزی است.
در سال‌های اخیر سعی بر تقویت مهارت‌های اجتماعی خود، یعنی ارتباط با جامعه کرده است که به نظر او مهم‌ترین مهارتهاست. مهارت خوبی در نویسندگی دارد. از کلاس ششم تا الان به در کارهای فرهنگی زیادی مانند بسیج مدرسه و … نقش داشته است و در آن جوایز کسب نموده است. از افتخارات او می‌توان به ایرانی بودن و مسلمان بودنش اشاره کرد.
هدف وی تحصیل در رشته‌ی تجربی و در دانشگاه در رشته‌ی پزشکی در صورت قبولی و یا در رشته‌ی مدیریت بازرگانی تحصیل و بعد به سوی کارآفرینی برود.

علیرضا پاکدل

نام من علیرضا پاکدل است.من در اصفهان متولد شدم و در سن یک سالگی به خاطر شرایط کاری پدرم به تهران رفتیم و حدود ۸ سال در آنجا بودیم. من به ورزش اسکیت در کودکی بسیار علاقه داشتم. در سن ۷سالگی توانستم رتبه ی‌ دوم تکنیک و اول سرعت شوم اما به دلیل مشکل پاهایم دیگر نتوانستم اسکیت بازی کنم. پدر من استاد دانشگاه و مادرم هم معلم درس دینی است

ابوالفضل پرتو

متولد یکم اردبیشت سال هزارو سیصدو هشتادو پنج است. علایق وی عبارت است از : ریاضیات، فزیک و شیمی!
او معتقد است زمانی که به چیزی علاقه داشته باشیم و همراه با علاقه استعداد هم در آن رشته باشد بعد از مدتی تلاش سراغ او می‌آید و بعد هم موفقیت! وی می‌گوید «این عمر مانند عدد اویلر است! هیچ عددی به توان منفی یک نمی شود اما عدد اویلر به توان دو برابر منفی یک می‌شود»
شغل مورد علاقه ی او داروسازی است که ترکیبی از ریاضیات، شیمی و کمی هم فیزیک است و در این زمینه طرحی نیز نوشته و جشنواره خوارزمی شرکت داده که در مورد علل و راه درمان تعریق دست ها و پاها می‌باشد.
موضوعات مورد علاقه ی او اعداد مختلط، اعداد خون آشام ، نظریه های ساختار مواد، نوع رسم و شکل قرار گیری اتم ها و … است. وی علاقه ی بسیار زیادی به ناشناخته ها و کشف نشده ها دارد.
مانند هر فرد دیگر برای رسیدن به اهداف بلند مدتش اهداف کوتاه مدتی دارد و تلاش میکند تا بتواند نتیجه ی دلخواه خود را کسب کند.

امیررضا پورواسعی

متولد ۷خرداد ۱۳۸۵ در اصفهان است. رشته تحصیلی مورد علاقه او ریاضی است و به ورزش فوتبال علاقه بسیار دارد .
وی برای آینده خود می خواهد فارغ در تحصیل رشته برق یا مکانیک از دانشگاه صنعتی اصفهان شود و سپس در یک شرکت با درآمد مناسب مشغول به کار شود و زندگی خود را از این طریق اداره نماید.

امیرحسین حاج علی اکبری

امیرحسین متولد سال ۱۳۸۵ و ساکن اصفهان و علااقه زیادی به رشته برق کاری وکشاورزی دارد. او عاشق اسب‌هاست و دوست دارد در آینده یک اسب برای خودش داشته باشد.
برق کاری، کاشتن درخت و پرورش گیاهان و حرص دادن سه ویژگی شاخص اوست.
برای تحصیل در رشته مهندسی برق و فوق لیسانس گرفتن در این رشته تلاش می‌کند. او همچنان در ژیمیناستیک فعالیت دارد و در مسابقات باشگاهی در رشته حرکات زمینه مقام اول را کسب نموده است.

سید صالح حسینی

سید صالح حسینی هستم و در سال ۸۴ در اصفهان متولد شدم.
علاقه بسیار به ورزش های پینگ پنگ و فوتبال دارم و به انجام کارهایی که مورد علاقه ام نباشد و اجباری باشد به هیچ عنوان تمایلی ندارم. دوست دارم زندگی‌ام انتخاب خودم باشد. از دروس مدرسه به درس های ریاضی و دینی علاقه دارم؛ ولی چون برای درس ریاضی نمره خوبی ندارم احتمال زیاد رشته انسانی را انتخاب میکنم!
دوست دارم در آینده کار دولتی داشته باشم و به وکیل بودن هم علاقه دارم، البته این احتمال هم وجود دارد که در آینده شغل پدرم را ادامه بدم.

مهدی شفیعی

وی متولد سال ۸۴ است. از علایق او میتوان به کارهای فرهنگی و هنری نظیر نقاشی، طراحی، گرافیک و… اشاره کرد.
او به مدت پنچ سال والیبال را به طور حرفه ای دنبال کرد ولی مدتی است که دیگر ورزش نمی کند! از افتخارات او در این زمینه می توان به کسب چندین مدال ورزشی در حوزه های ژیمناستیک و والیبال اشاره کرد.
وی در حال حاضر پیگیر و در حال یادگیری مباحث هنری مانند؛ گرافیک دیزاین، فتوشاپ، طراحی، خطاطی و… است. از افتخارات او کسب چندین مقام در حوزه فیلم سازی (استاپ موشن) می‌باشد. وی همچنین در زمینه طراحی سایت، سایت ویچمون را برای کمک به کسب و کار پدر خود طراحی کرده است.
وی در نظر دارد که در آینده در رشته گرافیک ادامه تحصیل بدهد تا بتواند به مسائل مذهبی از حوزه هنر کمک شایانی برساند.

علیرضا شوقی

من علی رضا شوقی متولد ۱۳۸۵/۶/۲۹هستم. با وجود اینکه من در اصفهان به دنیا آمدم، ولی چون پدرم ترک هستند من هم ترک حساب میشوم
من عاشق ماکارونی و تن ماهی هستم. تیم محبوب من استقلال است و به ورزش هاکی علاقه زیادی دارم، با این وجود تصمیم گرفتم که به ورزش تنیس خاکی بروم و در حال حاضر در رشته ی تنیس موفق هستم
من صدای خوبی دارم و خواننده ی بسیار بسیار خوبی هستم و آخرین نکته اینکه من به درس های کار و فناوری و زیست علاقه ی فراوانی دارم.

امیرحسین ظهیر

امیر حسین ظهیر متولدهفده اسفند ۸۴ و ساکن اصفهان است. وی در خانواده مذهبی و اصیل اصفهان به دنیا آمد و به کار در بازار به صورت قدیمی و کسوتی علاقه مند است و تا حدود زیادی با آنن آشنایی دارد. وی دوره دبستان را در مدرسه دارالقرآن گذراند و دوسال از دبیرستان دوره اول را در مدرسه همت و یک سال دیگر را به حفظ قران کریم پرداخت.
از مهارت های های او میتوان به خطابه خوانی، سخنرانی و قرائت قرآن اشاره کرد. او تا حدودی با دروس حضوی آشنایی دارد و معتقد است انسان باید بتواند به مقام اجتهاد برسد.
دغدغه فعلی او راه اندازی یک کسب و کار و بیزینس موفق می‌باشد.

پارسا محمدعلی

وی متولد ۱۷ شهرویور ۱۳۸۵ است و اخلاقی مهربان و دل پاک و دلسوزی دارد.
او از دوران کودکی به موسیقی علاقه داشته و همچنان نیز به این رشته علاقه مند است. وی همچنان به فوتبال و ورزش های توپی علاقه زیادی دارد و با کسب مهارت در این حوزه، در آکادمی ذوب آهن قبول شد ولی به دلیل شرایط نتوانست این مسیر را ادامه دهد.
او از کلاس سوم تا ششم را در مدرسه دکتر شفیعی گذراند و در آزمون‌های قلم چی چندین بار رتبه اول استان را به دست آورد. وی همچنین توانسته است، یک بار رتبه اول کشور را در آزمون قلم چی تیزهوشان به دست بیاورد.
رشته تحصیلی مورد نظر ایشان رشته تجربی بوده و شغلی مورد علاقه اش دندانپزشکی است. در کنار آن هدفش تبدیل شدن به یک خواننده موفق است و می‌داند برای رسیدن به این هدف راه طولانی و سختی پیش رو دارد.

امیرعطا مرزبان

امیر عطا مرزبان متولد ۲۱فروردین ۱۳۸۵و ساکن اصفهان است. رشته مورد علاقه او علوم تجربی و شغل مورد نظر برای آینده اش جراح قلب است. وی به زیست شناسی و شیمی علاقه ی زیادی دارد. یکی از اهداف وی رسیدن به رشته ی مورد علاقش و دانشگاه خوب است.
او در رشته های رزمی مانند «کونگ فو توآ»نیز سر رشته دارد و در سال های گذشته مدال ها و حکم های قهرمانی در این رشته کسب کرده است.
وی همچنین در رشته کاریکاتور نیز دستی در آتش و سر رشته‌هایی دارد.

ابوالفضل معلی

ابوالفضل متولد ۷مرداد۱۳۸۴ ساکن اصفهان است.
وی از بچگی به ورزش بدمینتون و به بازی های ویدیوی علاقه ی زیادی داشت و در رشته بدمینتون مقام های استانی مختلفی بدست آورده است و در بازی های ویدیوی سعی دارد محبوبیت خاصی برای خود ایجاد کند.
ابوالفضل میخواهد در آینده به شغل بازی سازی بپردازد. او برای ادامه تحصیل رشته خود را به صورت قطعی انتخاب نکرده اما احتمال دارد، با توجه به علایقش به رشته ی کامپیوتر برود.

مهدی ناصری اصفهانی

مهدی ناصری متولد ده بهمن ۸۴ هستم.
من به مسائل و بحث های کلامی و فلسفی علاقه‌ی فراوانی دارم و کار های فنی را مانند دایی‌ام به صورت خود جوش دنبال میکنم و دوست دارم همه چیز را باز کنم تا از داخل آن سر در بیاورم، اما معمولا نمی‌توانم آن را دوباره ببندم! علاقه زیادی به آب دارم و عاشق شنا کردن در آب های عمیق هستم.
یکی از اهداف من تقویت خود در دروس مختلف و رسیدن به موقعیت شغلی مناسب است تا بتوانم در جامعه سابقه‌ای خوب از خود به جای بگذارم.
در مورد مسائل فلسفی سوالهای بی‌پاسخ زیادی دارم و ممکن است ساعت ها در گوشه‌ای از حیاط نشسته و با خلوت میکنم؛ تا بلکه برای پیدا کردن سوال های بی پاسخم، پاسخی برای دست و پا کنم!
رشته مورد علاقه ام انسانی است و شغل مد نظرم در آینده، مثل پدرم، وکالت است.

متین نایبی

متین نایبی فردی بسیار پرانرژی و پرشور است و از سوی دیگر لجباز و یک دنده! اگر کاری را که شروع بکند؛ تا تمامش نکند ول کن نیست و پشت کار زیادی دارد.
وی به ریاضی، فیزیک و صد البته بازی علاقه زیادی دارد. من عاشق تیم بارسلونا و تیم سپاهان هستم. من عاشق دروازبانی هستم و دروازبان خوبی هم هستم.
همچنین من عاشق فسنجون و ته چین هستم!

کیارش هادی

کیارش هادی در ۱۴ تیر ۱۳۸۵ در شهر زیبای اصفهان چشم به جهان گشود.
وی از بچگی فوتبال را دوست داشت و چندین سال کلاس فوتبال رفت و پیشرفت عظیمی کرد. او به فوتبال و گیم علاقه ی زیادی دارد و در هر دوی آن‌ها مهارت زیادی دارد.
وی از کلاس دوم تا ششم را در دبستان ابوالفضل گذراند و پس از آن به دبیرستان به همت رفت. او در آینده قصد دارد به رشته ی تجربی برود و برای این کار تلاش زیادی کرده است.

محمّد مهدی هاشمیان فر

من سید محمد مهدی هاشمیان فر هستم. متولد ۱۳ مهر ۸۴ در اصفهان. من در دوران ابتدایی در مدرسه امام حسین(ع) تحصیل می‌کردم و دبیرستان دوره اول را در دبیرستان همت نو گذراندم. من دارای ۳ برادر هستم.
من شوخ طبع هستم و میدانم کجا و کی و با چه کسی شوخی کنم.
به رشته ها‌ی جودو و بسکتبال علاقه دارم که آنه را تا حدودی ادامه دادم. من بسیار به رشته بسکتبال علاقمند هستم و یکی از علایق من، مربی‌گری بسکتبال است ولی تقریبا می‌شود گفت که هدف من در زندگی چیز دیگریست. از علایق دیگر من داشتن یک رسانه برای اخبار در حوزه موسیقی می‌باشد که این رسانه می‌تواند در یوتوب، تلگرم و یا اینستاگرم باشد. به مجسمه سازی و حکاکی علاقمند هستم و شاید کمی مهارت هم داشته باشم. یکی از اهداف من در زمینه شغل و کسب و کار، دندانپزشکی هست و امیـدوارم به آن دست یابم.