هیات موسس / شورای راهبردی

«همت» شروع حرکتی است به کوششِ جمعی از فارغ التحصیلان و دبیران دبیرستان و مجمع فرهنگی شهید اژه‌ای است که قصد دارند آموخته ها و تجربه های آموزشی و تربیتی خود در مجموعه های سمپاد اصفهان را در اختیار عزیزانی بگذارند که در جستجوی معنای جدیدی برای مدرسه، آموزش و تربیت هستند.
این حرکت از اسفند ۱۳۹۶ با هدف راه اندازی مدرسه ای با ایده «مدرسه زندگی» آغاز شد و در سال ۱۳۹۷ به تاسیس دبیرستان دوره اول همت منجر شد. به شکر خدا پس از شروع این حرکت شاهد تغییر رویکرد در مدارسی با سالها سابقه و گرایش به ایده مدرسه زندگی بوده ایم. ان شالله روزی برسد که تمامی مدارس کشور عزیزمان ایران، مدارسی برای زندگی دانش آموزان باشند.

حسین صیادزاده

ورودی اولین دوره سمپاد اصفهان است. در دوران دانش‌آموزی از پایه‌گذاران مجمع فرهنگی شهید اژه‌ای بود و تا به امروز جزو مسؤولین این مجموعه بوده و کمک رسان به امور تربیتی این مدرسه می باشد. بعد از ورود به دانشگاه در سال ۷۴ فعالیت آموزشی را هم شروع کرد و تا کنون ۲۰ سال سابقه تدریس فیزیک در دبیرستان دوره‌ اول(راهنمایی) شهید اژه ای ۱ را دارد. مدتی نیز در دبیرستان دوره دوم شهید اژه‌ای به عنوان معلم راهنما فعالیت کرده است. با تاسیس اولین باشگاه رباتیک اصفهان در سال ۷۹ اولین مدیر این باشگاه شد. در دانشگاه‌ صنعتی و تربیت مدرس کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک را گذراند و در سال ۸۱ شرکت دانش بنیان دیده پرداز صبا را تاسیس کرد و ۱۵ سال مدیرعامل آن بود. در این مدت تعداد زیادی از فارغ التحصیلان شهید اژه ای در این شرکت فعالیت داشته و دارند.

حمیدرضا میرزاخانلو

از دانش آموزان قدیمی دبیرستان شهید اژه ای یک بوده که پس از گذراندن کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک در دانشگاه های برتر، کارشناس ارشد مشاوره مدرسه را از دانشگاه علامه طباطبایی اخذ نموده و هم اکنون نیز دانشجوی دکترای مشاوره می باشد.
دغدغه تربیت و نوجوانی او را از فعالین و مسؤولین همیشگی مجمع فرهنگی شهید اژه ای نگه داشته و علاوه بر مشاوره در دبیرستانهای شهید اژه ای، صالحین، واثقی(امام محمدباقر)، مهندس نجفی و قدسیان، سال‌ها همکاری با مراکز مشاوره آفتاب، رها، سلام، آسمان و آفتاب شهر را در کارنامه خود دارد. همچنین جزو مشاورین رسمی آموزش و پرورش بوده به خدمت در این عرصه نیز مشغول است.

سید مهدی اخوان

در سال ۷۹ از دبیرستان شهید اژه‌ای اصفهان فارغ التحصیل و در رشته برق دانشگاه صنعتی اصفهان به تحصیل مشغول شد. از همان سال با توجه به علاقه به تدریس و فعالیت تربیتی در کنار تحصیل به تدریس در مدارس اژه‌ای و سادات مشغول شد. کارشناسی ارشد را در رشته مدیریت اجرایی از دانشگاه اصفهان دریافت کرد. در حوزه فرهنگی، سابقه مدیریت و همچنین سرگروهی در مجمع فرهنگی شهید اژه‌ای و گروه‌های دوستی دبیرستان سادات را در کارنامه خود دارد. در زمینه اجرایی و فناوری مدیریت پروژه‌های مختلف نرم افزاری کوچک و بزرگ زیادی در شرکت دیده‌پردازصبا را برعهده گرفته و به پایان رسانده است. نگاه وحدت گرا و مساله محور به آموزش از دغدغه‌های اصلی و اساسی وی می‌باشد و با همین رویکرد درسی به نام درس زندگی را در همت پایه گذاری کرد و خود مسوولیت اولین معلم زندگی مدرسه همت را برعهده گرفت.

اسماعیل وکیلی

فارغ‌التحصیل سال ۱۳۸۰ از دبیرستان شهید اژه‌ای بوده و مدرک کارشناسی را در رشته مهندسی نرم‌افزار از دانشگاه صنعتی اصفهان دریافت کرده است. از ابتدای ورود به دانشگاه در کنار تحصیل به تدریس درس کامپیوتر در مراکز راهنمایی و دبیرستان شهید اژه‌ای و هم‌چنین دبیرستان سادات مشغول شد. وی هم‌چنین مدیریت مجمع فرهنگی شهید اژه‌ای را در دوره‌های مختلف در کارنامه دارد. چهار سال معاونت تحقیق و توسعه یک شرکت فعال در حوزه فناوری اطلاعات را به عهده داشته و هم‌اکنون در همان شرکت به عنوان مدیر محصول فعال است. ایجاد تنوع در روش‌های آموزشی و توجه به تربیت به عنوان عنصر اصلی رشد در دوران تحصیل دغدغه اوست.

سید امین قزوینی

تا سال ۸۲ دانش آموز دبیرستان شهید اژه ای بود. فعالیت جدی فرهنگی و تربیتی در مجمع فرهنگی شهید اژه ای را از همان زمان آغاز کرده و تا امروز ادامه داده است. در زمینه آموزشی دبیری ریاضی دبیرستان شهید اژه ای ۱ را در کارنامه دارد. در همین مسیر به خانۀ ریاضیات رفت و ۲ سال عضو کمیته برنامه ریزی و ۶ سال مدرس هسته‌های پژوهش خانه ریاضیات شد. در زمینه های پژوهشی، در کنار همکاری با واحد پژوهشی راهنمایی شهید اژه ای ۱، عضویت در کمیته فنی رباتیک استان(مستقر در اداره کل آموزش و پرورش) بود و مسؤول دفتر پژوهش دبیرستان‌ شهید اژه ای نیز از سوابق وی می باشد. پس از اخذ کارشناسی در دانشگاه صنعتی اصفهان و کارشناسی ارشد مهندسی برق را در دانشگاه تهران گذراند ولی در نهایت دغدغه‌هایش در آموزش و تربیت، او را به دانشگاه Southampton کشاند تا کارشناسی ارشد آموزش(Education) را از این دانشگاه بگیرد.

مهرداد مجیدی

از آخرین دانش آموزان دوران اوج سمپاد است. سال ۸۸ که از پیش‌دانشگاهی شهید فارغ التحصیل شد، فعالیت جدی‌ فرهنگی-تربیتی را در دبیرستان دوره دوم و مجمع فرهنگی شهید اژه‌ای آغاز کرد. یکی دو سال بعد در مدرسه راهنمایی (دبیرستان دوره اول) شهید اژه‌ای ۱، دبیر کامپیوتر شد و همزمان همکاری‌هایی با امور تربیتی دبیرستان دوره اول آغاز کرد. در سال ۹۳ مسؤول آغاز فعالیت رسمی مجمع فرهنگی شهید اژه‌ای در دبیرستان دوره اول بود. این فعالیت ها کماکان ادامه دارد و در کنار آن، دوره‌های کارشناسی متالورژی صنعتی، کارشناسی ارشد MBA را در دانشگاه های برتر گذرانده است. و هم اکنون در کنار تدریس در دبیرستان دوره دوم شهید اژه ای، دانشجوی کارشناسی ارشد روانشاسی تربیتی است.