1چه چیزی برنامه آموزشی تربیتی مدرسه «همت» را متمایز می کند؟
نگاه یکپارچه آموزشی تربیتی به تمام کلاس ها و برنامه های مدرسه
روش های روزآمد در کنار حفظ محاسن سیستم رایج
تیم مشاوره قوی با برنامه و وقت گذاری چند برابر مدارس معمول
تمرکز ویژه بر توانمندسازی نوجوان و غنی‌سازی و قابل درک کردن آموزش
حذف رقابت های مخرب و ایجاد اضطراب های بیهوده
اهتمام بر تعمیق مفاهیم و افزایش قدرت تحلیل و تفکر و مسأله پردازی
تلفیق فعالیت‌های فوق‌برنامه و برنامه درسی در راستای تعمیق مفاهیم کتب درسی
2مدرسه همت تازه تاسیس است؟ پشتوانه برنامه های آن چیست؟
بله، مدرسه تازه تاسیس است؛ اما تیم مدرسه سالهای بسیاری است که در دبیرستان و مجمع فرهنگی مشغول همکاری و برنامه ریزی آموزشی تربیتی بوده و در تمام این سالها با رویکردهای ذکر شده در تلاش برای بهبود روش های آموزشی و تربیتی موجود بوده که نتایج آن در مجموعه های ذکر شده قابل رؤیت است.
به علاوه، برای تقویت بنیۀ نظری تیم و جلوگیری از انجام آزمون و خطا در روش ها، اعضای کلیدی از مدتها قبل با گروه های مطرحی که در این راستا فعالیت می کنند، ارتباط برقرار کرده است. از جمله می توان به مؤسسه های برهان و هدایت میزان (مستقر در تهران) اشاره کرد.
3 ابزار و مسیر «همت» برای محقق کردن اهداف آموزشی و تربیتی خود چیست؟
به صورت خلاصه، این اهداف در دو محور پیگیری می شود. نیروی انسانی نخبه و برنامه آموزشی-تربیتی منسجم.
4نگاه به تربیت و آموزش در مدرسه «همت» به صورتی است؟
از نگاه ما، آموزش و پرورش جدا از هم معنایی ندارد. مدرسه نقشی بسیار کلیدی در شکل دهی به شخصیت نوجوان دارد، مخصوصا در این روزگار که اکثر خانواده ها نمی توانند فرصت یا برنامه چندانی برای تربیت فرزند خود داشته باشند و آن را به مدرسه واگذار می کنند.
«همت»، مدرسۀ زندگی است؛ به این معنا که قصد دارد برای دانش آموزانش چنان برنامه ریزی کند که در نهایت این دوره سه ساله بر اساس شناخت مناسبی که از توانمندی های شخصی خود پیدا کرده اند، به گونه‌ای رشد کنند که توانمندی های فردی٬ فنی و علمی را در ذیل شخصیتی متفکر، خلاق، آزاده و مومن به صورت توامان داشته باشند تا ان‌شاءالله در مسائل زندگی واقعی قدرت حل مسئله در راستای پیشرفت را داشته باشند.
برای آشنایی بیشتر، 5 اصل آموزشی تربیتی مدرسه همت را ببینید.
5 کادر و دبیران مدرسه «همت» چه ویژگی هایی دارند؟
جوان: انرژی و انگیزه بالا، فاصله سنی کم با دانش آموز، ذهن باز و خلاق، وقت گذاری مناسب تجربه: دارای تجربه تدریس در دبیرستان و مشخصا دبیرستان‌های شهید اژه‌ای و تجربه کار پیوسته تربیتی با نوجوانان
متخصص و نخبه: دارای تحصیلات عالی در بهترین دانشگاه ها و با رشته های مرتبط و متنوع، با شناخت مناسب از ویژگی های نوجوان
نوگرا و همگرا: دارای رویکردها و تجربه روش های نوین و روزآمد آموزشی، همراهی طولانی مدت با یکدیگر و در نتیجه هماهنگی و همگرایی نظری و عملی

تیم «همت» در کنار ارتباط مشاوره ای با بزرگان آموزش و پروش اصفهان، از همکاری تلفیقی نیروهای باتجربه و سرآمد رسمی و فارغ‌التحصیلان دبیرستان شهید اژه ای بهره مند است تا در نتیجه هم افزایی این دو مجموعه بهترین نتیجه را به دست بدهد.
6ساعت کاری مدرسه «همت» چگونه است؟
مدرسه همت شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت 7:45 الی 13:3۰ و در روزهای یکشنبه و سه‌شنبه تا ساعت 15:30 برقرار است.
7 شهریه مدرسه «همت» چقدر است؟
شهریه مدارس غیردولتی توسط آموزش و پرورش ابلاغ خواهد شد و به اطلاع خواهد رسید. علاوه بر شهریه فوق هزینه سرویس رفت و برگشت٬ اردوها و ... در صورت استفاده در زمان خود اعلام میگردد.