همت از نگاه والدین

سرکار خانم سخی طبع

اکثر کارهایی که بچه ها در مدرسه انجام می دهند همان کارهایی است که بعدا در زندگی به آن نیاز دارند. بچه ها در این مدرسه زندگی کردن را یاد می گیرند؛ نه باری به هرجهت بودن را. شعارهایی که مدرسه داده است به شکر خدابه حقیقت پیوسته است. پسر من شش سال با هول و اضطراب خاصی به مدرسه میرفت، ولی در این مدرسه به من گفت وقتی به مدرسه میروم حس می‌کنم از این خونه به اون خونه می‌روم و در این مدرسه احساس آرامش دارم! در بسیاری از مدارس اول موقعیت خود مدرسه برایشان مهم است، اما اینجا بچه‌ها را با ارزشمندی درون خودشان آشنا می‌کنند تا با آنچه باید برسند را به آن برسند. در یک جمله اول زندگی است، بعد مدرسه!


جناب آقای دکتر صیادی

کادر مجرب مدرسه همت، مدرسه زندگی! شما بزرگترین سرمایه‌ی خود یعنی زندگی و عمرتان را برای تربیت فرزندان و اعتلای فرهنگ جامعه سپری کرده‌اید. مسلمأ در این روزهای سخت کرونایی و آموزش مجازی ارائه برنامه آموزشی کارآمد بسی سخت‌تر بوده است، که شما توانستید با درایت و توانایی‌های خود هر روز فرزندمان را شیرین‌تر و پرثمرتر نمایید. وجود شما به ما این اطمینان را داد که می‌توانیم آینده‌ای بهتر را برای فرزندانمان در این مرز و بوم رقم بزنیم. امیدوارم همیشه سر بلند و پیروز باشید و در این امر خطیر مشمول توفیقات حق تعالی قرار بگیرید.


سرکار خانم چنگیز

آنچه در سیستم آموزشی فعلی ما جای خالی آن بسیار احساس می‌شود ایجاد روحیه تلاش و خودباوری و کشف توانمندی دانش آموزان توسط خود آنهاست. بچه‌ها فنون تست زنی و یادگیری راه‌های میانبر برای رسیدن به جواب را یاد می گیرند و باورشان می‌شود که زندگی نیز مدلی از این آموزش است؛ اما در همت دانش آموز همراه معلم تلاش می‌کند مفاهیم‌ را یاد بگیرد. معلم نقش تزریق‌گر اطلاعات به دانش آموز را ندارد. او دانش آموز را یاری می دهد تا استعدادهایش را بشناسد، مفهوم‌های علمی را یاد بگیرد و آنها را ابزار کار نماید. دانش آموز همت پیش و بیش از هر چیز هدف را می‌یابد و مسئولیت خودشناسی را بعهده می‌گیرد و با راهنمایی معلمش تلاش می‌کند به آنها برسد و ان‌شالله در جامعه نیز به دنبال راه‌های میانبر نخواهد بود.


جناب آقای قائنیان

اسمش خیلی قشنگ است و واقعا هم مدرسه زندگی است و مسائل زندگی واقعی را لمس می کنند. از بچه ها کار می‌خواهند؛ فقط حفظ کردن نیست. روی مفاهیم کار می کنند. خودم وقتی درس میخواندم همیشه این سوال برایم وجود داشت که این مطالبی که میخوانیم به چه دردی میخورد ولی اینجا مفاهیم را قشنگ توضیح میدهند و فقط از فرمول‌ها و عددها استفاده نمی‌کنند. سخت‌گیری های بیش از حدی که بعضی مدارس به بچه‌ها وارد می‌کنند و استرس به بچه‌ها وارد می‌کنند و حتی این استرس را به خانواده‌ها منتقل می‌کنند در این مدرسه وجود ندارد. پسرم از وقتی به این مدرسه آمده است شادتر هست و علاقه به مدرسه آمدن بیشتر شده است و واقعا مدرسه را دوست دارد. اینجا را بیشتر یک خانه می بینم تا یک مدرسه!خیلی محیط دوستانه‌ای هست، حتی خودم علاقه‌مندم به این مدرسه بیایم.


سرکار خانم شیرانی

نحوه ی کار کردن در این مدرسه بیانگر تثبیت مهارت و دانش، تثبیت مسائل فرهنگی و اعتقادی برای دانش آموزان است. تشویق دانش آموزان در زمینه استعداد و توانایی خود، احترام به دانش آموزان و والدین و اهمیت دادن به نظرات آنها، همچنین ترغیب دانش آموزان علاوه بر موارد آموزشی و درسی به تحقیق، خلاقیت، ادبیات فارسی، آزمایش و معرفی منابعی که به این امور کمک می‌کند، از شاخص های مهم این مدرسه است. اهمیت دادن به دپارتمانهای مختلف دانش‌آموزی و دادن نقش‌ها و مسئولیتهای متفاوت به بچه‌ها در امور مختلف مدرسه و ایجاد حس همکاری از جمله فعالیتهایی است که در این مدرسه رعایت می‌شود.


سرکار خانم حمیدی

همت مدرسه‌ای است که در واقع، خانه دوم بچه‌هاست و بچه‌ها مهارت‌هایی که در طول زندگی نیاز دارند را تمرین می‌کنند. بچه ها این آزادی عمل را دارند که فکر کنند، تصمیم بگیرند، طبق آن عمل کنند و در طی آن مهارتهایی کسب کنند. اینجا زمینه برای بچه‌ها فراهم است که خودشان گلیم‌شان را از آب بکشند. در این مدرسه زمینه‌های مختلفی برای رشد فراهم است و آرامش لازم برای فکر کردن به مسائل مختلف وجود دارد. بچه‌ها اینجا از مدرسه منزجر نیستند و مدرسه‌شان را دوست دارند، چون اینجا احساس امنیت و آرامش خوبی می‌کنند. رشد چند برابری که فرزند من در این مدرسه داشت را واقعا حس می‌کنم. نگاه مدرسه این نیست که همه افراد را تحت فشار قرار دهیم که همه به یک شکل بشوند؛ الحمدلله شعارهای مدرسه را در عمل هم دیدیم.


سرکار خانم شوشتری

اینجا مدرسه ای است که زندگی واقعا در آن جریان دارد. حقیقتا بچه ها از آموزش لذت می برند. تفاوتی که مدرسه همت با سایر مدارس دارد این است که اضطراب و استرس در این مدرسه واقعا معنا ندارد و بچه‌ها در کمال آرامش آموزش می‌بینند. علاوه بر اینکه درسها به صورت تئوری کار می‌شود؛ به صورت عملی هم با بچه‌ها کار می‌شود و مطالب آموزشی برای بچه‌ها ملموس است. شعارهایی که در تبلیغات مدرسه دیدم کاملا اجرا شده است و می‌توانم بگویم در فرزند من هفتاد درصد تحول ایجاد شده است؛ قبلا به کتاب و درس خواندن رغبت چندانی نداشت اما الان به کتاب خواندن و مطالعه تشویق شده است و آرامش خاصی پیدا کرده است. می‌توانم بگویم این شیوه آموزشی در اصفهان تک است و برای کادر آرزوی سلامتی می‌کنم.